Izby wilson

Historická časť bola renovovaná a upravená do kategórie  5 hviezd a nazýva sa Wilson Palace. Týmto názvom chceme nadviazať jednak na históriu Štefánikovej ulice ako honosného bulváru reprezentatívnej triedy, palácov bohatých mešťanov a aristokracie z prelomu 19. a 20. storočia. Zároveň chceme odkázať na krátke obdobie v dejinách Bratislavy, kedy sa po skončení 1. svetovej vojny istý čas nazývala aj Wilsonovým mestom na počesť vtedajšieho amerického prezidenta Woodrowa Wilsona, ktorý podporil úsilie Slovákov a Čechov o slobodu a demokratický štát.
 
 
Izba Executive  

Izba Executive

Dvojposteľová izba v palácovom štýle.

Overiť dostupnosť
 
 
Junior Suite  

Junior Suite

Podkrovné izby pre 2 dospelých s možnosťou rozloženia gauča pre 2 deti.

Overiť dostupnosť
 
 
Deluxe Junior Suite  

Deluxe Junior Suite

Priestranné apartmány s vysokými stropmi pre 2 osoby.

Overiť dostupnosť
 
 
2-spálňový apartmán  

2-spálňový apartmán

Najluxusnejšia časť hotela má dve spálne s vlastnými kúpeľňami, kotré spája obývacia izba a vstupné priestory.

Overiť dostupnosť
 
 

K vybaveniu všetkých izieb patrí:
 
  • bezplatný, denne dopĺňaný minibar,
  • presso stroj Francis Francis, illi káva a čaj grátis,
  • žehliaca doska, žehlička,
  • župany a papuče
  • bezplatné wifi pripojenie,
  • LCD TV,
  • trezor vo veľkosti laptopu,
  • klimatizácia.  

Krátko z histórie

Historická budova bola postavená v roku 1891 na objednávku hlavného mestského lekára dr. Vojtecha Tauschera. Dr.Tauscher bol zároveň lekárom bratislavského dvora Fridricha Habsburského, poslancom za mesto Prešporok či dokonca zakladeteľom detskej nemocnice a uznávaným alpinistom. Palác je postavený v eklektickom štýle, čo sa prejavilo aj v bohatej  výzdobe dekoračnými prvkami od renesančno barokových až po rokokové. Podobne bohato bol dekorovaný aj interiér. V 30-tych a 40-tych rokoch 20. storočia došlo k stavebným úpravám, bola uzavretá loggia na západnej fasáde (v súčasnosti obývacia časť apartmánu). 

Budova je od roku 1963 vyhlásená za národnú kultúrnu pamiatku. Ďalšia rekonštrukcia objektu prebehla v rokoch 1978-80 s cieľom prispôsobiť ju pre potreby Zväzu žien, ktorý tu sídlil až do roku 1989. Autorkou vitráže na schodišti historickej budovy je výtvarníčka Kveta Gandlová (1926-2004).