Pivovar

Od decembra 2014 náš skvelý sládek Michal Hatala pre vás varí skvelé pivo, ktoré musíte prísť ochutnať. Aktuálne si môžete vybrať z piatich druhov pív a to:

FABRIKA F 12° lager
Ležiak plzenského typu vyrobený z najkvalitnejších moravských sladov a českých chmeľov. Toto pivo sa vyznačuje bohatou penou a tradičnou mierne vyššou horkosťou. Je vyrábané priamo v našom minipivovare v priestoroch FABRIKA the beer pub.
 
Typ: light draft beer type „lager“ Alcohol: 4,6% vol. Plato: 12°
 
FABRIKA F 14° APA
Pivo typu American Pale Ale vyrábaný z najkvalitnejších moravských sladov a amerických chmeľov metódou vrchného kvasenia. Vyznačuje sa bohatou penou a širokou škálou ovocno-chmeľových vôní a chutí. Je vyrábané priamo v našom minipivovare v priestoroch FABRIKA the beer pub.
 
Typ: American Pale Ale Alcohol: 5,6% vol. Plato: 14°

FABRIKA 12° Weizen
Veľmi obľúbené svetlé pšeničné pivo. Má príjemnú arómu, ktorú okamžite sprevádza chuť citrusových plodov, muškátu, vanilky, banánov, až po končiacu jemne kyslú osviežujúcu chuť citrónov. Pivo, ktoré má byť mútne a kyslé. Je vyrábané priamo v našom
minipivovare v priestoroch FABRIKA the beer pub.

Typ: light yeast wheat beer Alcohol: 4.7% vol. Plato: 12°

FABRIKA 13° Dark lager
Naše tmavé pivo vyniká jemnou a vyváženou chuťou, ktorá sa skôr prikláňa k suchým tónom kávy a tmavej čokolády. Varené výhradne z moravských humnových sladov a zachmelené jemným chmeľom odrody Žatecký poloraný červenák, ktorý mu dodáva dochuť charakteristickú pre klasické pivá českého typu.

Typ: Czech Dark Lager Alcohol: 5% vol. Plato: 13°

FABRIKA 14° Amber
Pivo s vyváženou strednou horkosťou a strednou až bohatšou sladovosťou. Vyššiu farebnosť sme dosiahli použitím mníchovského a karamelového sladu, čo zároveň viedlo aj k plnšiemu telu a karamelovým tónom v chuti. Tie sú vyvážené vyššou dávkou aromatického chmeľu v závere varenia. Prekvapivo osviežujúce pivo.

Typ: light draft beer type „lager“ Alcohol: 5,6% vol. Plato: 14°